Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 24 maja 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę M. O. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] stycznia 2017 r. w przedmiocie orzeczenia o solidarnej odpowiedzialności prezesa zarządu wraz ze spółką za zaległości podatkowe spółki w podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe od kwietnia do września 2013 r.
Pismem z dnia 1 czerwca 2017 r. (data nadania pocztowego 5 czerwca 2017 r.) Skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie.
Postanowieniem z dnia 2 sierpnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie Skarżącego na ww. postanowienie z dnia 24 maja 2017 r.
Pismem z dnia 31 sierpnia 2017 r. (data nadania pocztowego) Skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie z dnia 2 sierpnia 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje.
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 197 § 2 w związku z art. 178 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369), dalej: "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne a także zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało Skarżącemu w dniu 18 sierpnia 2017r. Termin do wniesienia zażalenia upłynął więc 25 sierpnia 2017 r. (piątek). Zażalenie wniesione zostało w dniu 31 sierpnia 2017 r., a więc 6 dni po upływie zakreślonego terminu. Zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.