Uzasadnienie
Zarządzeniem z 7 kwietnia 2017 r. Skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis ww. zarządzenia został doręczony Skarżącej 26 kwietnia 2017 r.
Następnie wnioskiem z 28 kwietnia 2017 r. Skarżąca zwróciła się do Sądu o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od opłat sądowych w całości.
Postanowieniem z 14 lipca 2017 r. starszy referendarz sądowy odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
Skarżąca złożyła sprzeciw od powyższego postanowienia, na skutek którego postanowieniem z 30 sierpnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie starszego referendarza sądowego z 14 lipca 2017 r.
W związku z powyższym, zarządzeniem z 11 grudnia 2017 r.
Skarżąca została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz.1369, ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Odpis zarządzenia z 11 grudnia 2017 r. wzywającego do uiszczenia wpisu od skargi doręczono Skarżącej 2 stycznia 2018 r., a zatem termin do jego wykonania mijał 9 stycznia 2018 r.
Sąd, po sprawdzeniu w ewidencji księgowej dotyczącej opłat sądowych stwierdza, iż do dnia 2 lutego 2016 r. nie wpłynęła na rachunek Sądu żadna opłata z tytułu wpisu od skargi w niniejszej sprawie.
W związku z powyższym należy stwierdzić, że Skarżąca w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiściła wpisu od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.