Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 24 lipca 2018 r., sygn. akt III SA/Wa 1439/17

Metryka

Sąd
Dnia 24 lipca 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Rozpoznanie
w dniu 24 lipca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej P.D. na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 marca 2018 r. o sygn. akt III SA/Wa 1439/17
Sprawa
w sprawie ze skargi P.D. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] lutego 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku od czynności cywilnoprawnych oraz umorzenia postępowania w przedmiocie stwierdzenia nadpłaty ze względu na przedawnienie zobowiązania postanawia odrzucić skargę kasacyjną.

, Przewodniczący Sędzia WSA Sylwester Golec,

Uzasadnienie

Wyrokiem opisanym w komparycji niniejszego postanowienia, oddalono skargę P.D. ("Skarżący"). Odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 28 maja 2018 r. (k. 54 akt).

Pismem z dnia 22 czerwca 2018 r., wniesionym w dniu 28 czerwca 2018 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (data nadania przesyłki) Skarżący, reprezentowany przez adw. D.A., wniósł skargę kasacyjną na powyższy wyrok WSA w Warszawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) – dalej "P.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W rozpoznawanej sprawie, jak wynika z wyżej opisanych okoliczności, przesyłkę zawierającą powyżej opisany wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 marca 2018 r. z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 28 maja 2018 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia do Naczelnego Sądu Administracyjnego – za pośrednictwem WSA w Warszawie – skargi kasacyjnej na omawiany wyrok, stosownie do art. 177 § 1 w związku z art. 83 § 1 P.p.s.a., upływał zatem w dniu 27 czerwca 2018 r.

Natomiast pełnomocnik Skarżącego nadał skargę kasacyjną w dniu 28 czerwca 2018 r. w placówce pocztowej. Zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, albo polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

Skoro trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi kasacyjnej upływał z dniem 27 czerwca 2018 r., to oznacza to, że pełnomocnik Skarżącego wniósł skargę kasacyjną z uchybieniem terminu.

W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 P.p.s.a., postanowił o odrzuceniu skargi kasacyjnej.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 marca 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.