Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 8 marca 2018 r. oddalił skargę M. M. (dalej: skarżący lub strona) na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] stycznia 2017 r. nr [...].
Wyrok został wydany po rozpoznaniu sprawy na rozprawie.
Skarżący pismem z dnia 12 czerwca 2018 r. (data nadania) wniósł o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku z 8 marca 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Należało odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku z uwagi na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku z uchybieniem terminu do jego złożenia.
Zgodnie z art. 141 § 2 zdanie pierwsze ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie ww. wyrok oddalający skargę ogłoszono w dniu 8 marca 2018 r., co potwierdza treść protokołu rozprawy (k. 65 akt sądowych). Zatem termin na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 15 marca 2018 r.
Tym samym złożony 12 czerwca 2018 r. wniosek o sporządzenie uzasadnienia od ww. wyroku, należało uznać za spóźniony. Oznacza to, że wniosek skarżącego, jako złożony po terminie, nie może odnieść skutku w postaci sporządzenia uzasadnienia wyroku.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a. odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku.