Uzasadnienie
T. W. (dalej jako "Skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] marca 2013 r. w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowej w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2010 r.
W dniu 19 września 2013 r. doręczono Skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 29 sierpnia 2013 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje:
skargę należało odrzucić.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.) – dalej jako "p.p.s.a." skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 19 września 2013 r. doręczono Skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 29 sierpnia 2013 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 500 zł. Jednocześnie w treści zarządzenia pouczono, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upływał zatem z dniem 26 września 2013 r. Zgodnie natomiast z aktami sprawy Skarżący nie uiścił należnego w sprawie wpisu do dnia 3 października 2013 r., tj. w zakreślonym w zarządzeniu terminie.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.