Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 20 września 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 1557/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 20 września 2017 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej G.P.
Od orzeczenia
od wyroku z 11 maja 2017 r. III SA/Wa 1557/16
Sprawa
w sprawie ze skargi G.P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] marca 2016 r. Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r.

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną;

Uzasadnienie

G.P. (zwana dalej: "Skarżącą"), działając poprzez profesjonalnego pełnomocnika, skargą kasacyjną z 22 lipca 2017 r. zakwestionowała wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 11 maja 2017 r. w sprawie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r.

Skarżąca została wezwana, na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z 27 lipca 2017 r., do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w wysokości 1000,- zł.

Wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącej 17 sierpnia 2017 r. (por. zwrotne potwierdzenie odbioru, k 63 akt sądowych). Skarżąca została pouczona o terminie siedmiu dni na wykonanie wezwania oraz o rygorze odrzucenia skargi kasacyjnej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Skargę kasacyjną należało odrzucić.

Sąd, zgodnie z art. 220 § i § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r., poz. 1369 ze zm.; zwana dalej: "P.p.s.a."), nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu Sąd odrzuci skargę kasacyjną, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

Z akt sądowych sprawy wynika, że nie zostało wykonane wezwanie skierowane do pełnomocnika Skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej. Wezwanie, zawierające prawidłowe pouczenie o terminie siedmiu dni do jego wykonania i rygorze odrzucenia, zostało doręczone 17 sierpnia 2017 r., zatem ostatni dzień na wykonanie wezwania przypadał na 24 sierpnia 2017 r. Skoro z adnotacji w aktach sprawy wynika, że w dokumentach księgowych nie zidentyfikowano opłaty od skargi kasacyjnej do 8 września 2017 r. (k. 64 akt sądowych), należy stwierdzić, że wypełnione zostały przesłanki zastosowania art. 220 § 1 i § 3 P.p.s.a.

Sąd, w tym stanie rzeczy, odrzucił skargę kasacyjną, na podstawie 220 § 3 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 11 maja 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.