Uzasadnienie
C. sp. z o.o. z siedzibą w W. (zwana dalej "Spółką" lub "Skarżącą") wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2013 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od gier za listopad 2011 r. W skardze zawarła wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 15 października 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił Skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 7 stycznia 2014 r., sygn. akt II FZ 1299/13, oddalił zażalenie na powyższe postanowienie, w związku z czym stało się ono prawomocne.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału III WSA w Warszawie z dnia 15 stycznia 2014 r. wezwano Skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 2000 (słownie: dwa tysiące) złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 20 stycznia 2014 r.
Do dnia 12 lutego 2014 r. Skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi, o czym świadczy znajdująca się w aktach sprawy notatka służbowa Oddziału Finansowo Budżetowego (k. nr 80 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skargę należało odrzucić.
Art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) - dalej "ppsa", stanowi, że od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga. Jeśli zatem należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia. Zgodnie zaś z art. 220 § 3 ppsa skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi, zawierające prawidłowe pouczenie o skutkach niezastosowania się do wezwania w wyznaczonym terminie, doręczono pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 20 stycznia 2014 r. Siedmiodniowy termin na uiszczenie wpisu rozpoczął zatem bieg następnego dnia i upłynął 27 stycznia 2014 r. (poniedziałek), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 ppsa.
Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, Skarżąca do dnia 12 lutego 2014 r. wpisu nie uiściła.
W tym stanie rzeczy Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 ppsa.