Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 13 czerwca 2013 r., sygn. akt III SA/Wa 1633/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Waldemar Śledzik przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 13 czerwca 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi kasacyjnej Ministra Finansów Organ upoważniony Dyrektor Izby Skarbowej w W. Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w P. w sprawie ze skargi D.S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 lutego 2013 r. sygn. akt III SA/Wa 1633/12

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną;
  2. 2. zwrócić Ministrowi Finansów ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie kwotę 100 zł (sto złotych) uiszczoną tytułem wpisu od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 5 lutego 2013r., sygn. akt III SA/Wa 1633/12 uchylił interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług, w części uznającej za nieprawidłowe stanowisko Skarżącej.

Orzeczenie to wraz z uzasadnieniem zostało skutecznie doręczone organowi w dniu 17 kwietnia 2013 r.

Doręczając ww. wyrok pouczono organ podatkowy, iż przysługuje od niego skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, którą należy wnieść w terminie 30 dni od dnia jego doręczenia, za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Pismem z dnia 14 maja 2013 r. pełnomocnik organu podatkowego r.pr. J.K. wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku. Uczynił to jednak za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi a nie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi w dniu 23 maja 2013 r. przekazał powyższą skargę kasacyjną według właściwości do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie celem nadania dalszego biegu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Zasada wnoszenia skargi kasacyjnej za pośrednictwem sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie oznacza, że w przypadku wniesienia skargi kasacyjnej do innego sądu administracyjnego - Sąd ten przekazuje ją właściwemu sądowi wojewódzkiemu. O zachowaniu terminu do wniesienia skargi kasacyjnej decyduje wówczas data nadania skargi kasacyjnej przez sąd administracyjny, do którego wpłynęła skarga kasacyjna na adres właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Natomiast w myśl art. 178 powołanej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W niniejszej sprawie trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 17 maja 2013 r., zaś skarga kasacyjna została złożona w dniu 23 maja 2013 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie).

Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.

O zwrocie kwoty uiszczonej tytułem wpisu od skargi kasacyjnej, Sąd postanowił na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 lutego 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.