Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 21 stycznia 2015 r., sygn. akt III SA/Wa 1641/14

Metryka

Sąd
Dnia 21 stycznia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA WSA Dariusz Kurkiewicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 21 stycznia 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku od gier za sierpień 2010 r.

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

Skarżąca – M. sp. z o.o. z siedzibą w L., pismem z dnia 14 kwietnia 2014 r. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] marca 2014 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku od gier za sierpień 2010 r. Skarżąca w skardze zwróciła się o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Postanowieniem z 4 września 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił Skarżącej przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Postanowieniem z 5 listopada 2014 r., sygn. akt II FZ 1601/14, Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie na powyższe postanowienie, w związku z czym, stało się ono prawomocne.

Mając powyższe na uwadze zarządzeniem z 25 listopada 2014 r. Przewodniczący Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarządził wezwanie Skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 1.201 zł, pod rygorem odrzucenia skargi.

Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że zostało ono skutecznie doręczone pełnomocnikowi Skarżącej 1 grudnia 2014 r.

Do 30 grudnia 2014 r. Skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi, o czym świadczy znajdująca się w aktach sprawy notatka służbowa Oddziału Finansowo Budżetowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Skargę należało odrzucić.

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) dalej zwanej: "P.p.s.a." od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga i jeśli wnoszący skargę nie uiścił należnego wpisu, wzywa się go do jego uiszczenia.

W myśl natomiast art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.

Skoro zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu, zawierające prawidłowe pouczenie o skutkach niezastosowania się do wezwania w wyznaczonym terminie, doręczono pełnomocnikowi Skarżącej 1 grudnia 2014 r., siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu rozpoczął bieg 2 grudnia 2014 r. i upłynął 8 grudnia 2014 r., zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a.

Skarżąca nie uiściła do 30 grudnia 2014 r. wpisu sądowego, mimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia ww. wpisu sądowego.

W tym stanie rzeczy Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 4 września 2014 r., dokument z 18 lipca 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.