Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wyrokiem z 5 lutego 2015 r. oddalił skargę Skarżącej – W. S., na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2014 r., w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym.
Skarżąca w dniu 18 lutego 2015 r. złożyła osobiście wniosek o sporządzenie i doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270) - dalej: "P.p.s.a." w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku, a w wypadku wyroku wydanego na posiedzeniu niejawnym - od dnia doręczenia odpisu sentencji. Drugi z przypadków wskazanych w ww. przepisie w rozpoznanej sprawie nie miał miejsca. Wyrok wydano na rozprawie.
Skoro w sprawie oddalono skargę wyrokiem z 5 lutego 2015 r., ostatnim dniem do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku był 12 lutego 2015 r. (czwartek), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a.
W związku z powyższym uznać należało, że wniosek Skarżącej z 18 lutego 2015 r. został złożony z naruszeniem ww. ustawowego terminu. W konsekwencji, brak było podstaw do jego uwzględnienia i tym samym sporządzenia uzasadnienia wyroku.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 141 § 2 i 3 P.p.s.a., Sąd odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku.