Uzasadnienie
M.S. (dalej: "skarżący") wniósł skargę na decyzję opisaną w komparycji niniejszego postanowienia.
Zarządzeniem z 10 stycznia 2019 r. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi, w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi (art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a.) przez określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego. Poinformowano skarżącego, że przez pojęcia naruszenia prawa oraz naruszenia interesu prawnego należy rozumieć podanie przyczyny uzasadniającej wniesienie skargi do sądu administracyjnego. Rozważany wymóg skargi będzie spełniony, jeżeli skarżący wskaże, na czym polega, jego zdaniem, naruszenie prawa lub interesu prawnego w zaskarżonym akcie lub czynności.
Skarżący odebrał wezwanie 25 stycznia 2019 r. (z.p.o. k. 19 akt sądowoadministracyjnych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga podlega odrzuceniu z uwagi na nieuzupełnienie w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej: "P.p.s.a.") jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę do jego uzupełnienia lub poprawienia w terminie siedmiu dni, pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. Stosownie do art. 57 § 1 pkt 3 P.p.s.a. skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego. W przypadku skargi skutek nieuzupełnienia braku formalnego określa art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a., zgodnie z którym, sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi zostało doręczone skarżącemu 25 stycznia 2019 r. Termin 7-dniowy do uzupełnienia braków formalnych upływał 1 lutego 2019 r. Skarżący do dnia dzisiejszego nie uzupełnił braków formalnych skargi, do których był wzywany, więc zachodzi podstawa do odrzucenia skargi.
Mając na względzie powyższe Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 P.p.s.a. skargę odrzucił.