Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 3 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] czerwca 2006 r. w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Pismem z dnia 22 grudnia 2008 r. pełnomocnik R. S.A. z siedzibą w W. (powoływanej dalej jako "Skarżąca") wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 30 grudnia 2008 r. wezwał pełnomocnika Skarżącej do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej przez złożenie oryginału lub potwierdzonej za zgodność kopii pełnomocnictwa procesowego do występowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w imieniu Skarżącej wraz z dokumentem (np. odpis z KRS) wskazującym upoważnienie osoby (osób) udzielającej pełnomocnictwa do reprezentowania Skarżącej w dacie udzielenia pełnomocnictwa.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, z późn. zm.- powoływanej dalej jako "p.p.s.a.") wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie wezwanie do usunięcia braków skargi kasacyjnej zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 5 stycznia 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – karta nr 201 akt sądowych). Siedmiodniowy termin do usunięcia braków skargi kasacyjnej upływał w dniu 12 stycznia 2009 r. Najpóźniej w tym dniu należało więc usunąć braki skargi kasacyjnej. Z akt sprawy wynika, że pełnomocnik Skarżącej nie usunął braków skargi kasacyjnej w wyznaczonym terminie, ani w terminie późniejszym.
Z tych też względów Sąd, działając na podstawie powołanego art. 178 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.