Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 28 stycznia 2016 r. oddalił skargę E. G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] maja 2015 r.
Pełnomocnik Skarżącej 5 lutego 2016 r. (data nadania) wniósł o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku z 28 stycznia 2016 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Należało odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku z uwagi na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku z uchybieniem terminu do jego złożenia.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.) - dalej zwanej "P.p.s.a." uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie Sąd wyrokiem z 28 stycznia 2016 r., oddalił skargę Skarżącej i od tego dnia rozpoczął swój bieg siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia. Termin ten upłynął 4 lutego 2016 r. Tym samym złożony 5 lutego 2016 r. wniosek o sporządzenie uzasadnienia od ww. wyroku, należało uznać za spóźniony.
Sąd mając powyższe na względzie, na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a., postanowił, jak w sentencji.