Uzasadnienie
P. L. (dalej zwany "Skarżącym") wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] maja 2015 r. w przedmiocie określenia w podatku od towarów i usług prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego za miesiące od stycznia do grudnia 2009 r.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III z 22 lipca 2015 r., pismem z 27 lipca 2015 r. wezwano Skarżącego do usunięcia - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania - braków formalnych skargi przez własnoręczne podpisanie skargi lub nadesłanie własnoręcznie podpisanego egzemplarza skargi i podanie wartości przedmiotu sporu. Wezwanie zawierało pouczenie, że nieuzupełnienie braku formalnego w wyznaczonym terminie spowoduje odrzucenie skargi.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru ww. wezwania wynika, że zostało ono skutecznie doręczone dorosłemu domownikowi Skarżącego 28 lipca 2015 r. (k. 24 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skargę należało odrzucić.
Jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, wzywa się o jego uzupełnienie w terminie siedmiu dni, o czym stanowi art. 49 § 1 P.p.s.a. W sytuacji nieuzupełnienia w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi sąd skargę odrzuca na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a.
W rozpoznawanej sprawie Sąd, pismem z 27 lipca 2015 r. wezwał Skarżącego do uzupełnienia braków formalnych poprzez przez własnoręczne podpisanie skargi lub nadesłanie własnoręcznie podpisanego egzemplarza skargi i podanie wartości przedmiotu sporu. Powyższe wezwanie zostało doręczone 28 lipca 2015 r. Siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków formalnych rozpoczął bieg następnego dnia tj. 29 lipca 2015 r. Termin ten upłynął z dniem 4 sierpnia 2015 r. - zgodnie z zasadami obliczania terminów, przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a.
Wobec nieuzupełnienia braków formalnych skargi, zgodnie z dyspozycją art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a., skargę należało odrzucić.