Uzasadnienie
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 29 stycznia 2009 r. skarżący został wezwany w samym dniu do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 500 zł. W wezwaniu zawarto pouczenie, że nieuzupełnienie ww. braku w terminie siedmiu dni spowoduje odrzucenie skargi.
Z akt sprawy wynika, iż wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego skarżący otrzymał 10 lutego 2009 r., zatem wskazany w nim siedmiodniowy termin upływał z dniem 17 lutego 2009 r.
Do dnia 26 lutego 2009 r. skarżący, mimo pouczenia, nie uiścił należnego wpisu.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., powoływanej dalej jako "P.p.s.a."), Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jest więc zobligowany do odrzucenia skargi, od której - pomimo wezwania - nie uiszczono wpisu sądowego.
W związku z tym Sąd, działając na podstawie powołanego wyżej art. 220 § 1 i § 3 P.p.s.a. oraz art. 58 § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji.