Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 27 lipca 2017 r. sygn. akt III SA/Wa 2239/16 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę G.W. (dalej: "Skarżący") na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w [...] z dnia [...] maja 2016r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w podatku od towarów i usług.
Pismem z dnia 28 sierpnia 2017 r. (data stempla pocztowego, k. 55 akt sądowych) Skarżący złożył wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia.
Prawomocnym postanowieniem z dnia 20 września 2017 r. Sąd odmówił Skarżącemu przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku wydanego w niniejszej sprawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1369, dalej jako: "p.p.s.a.") w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W niniejszej sprawie wyrok oddalający skargę został ogłoszony w dniu 27 lipca 2017 r. Zatem termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 3 sierpnia 2017 r. Natomiast wniosek o sporządzenie uzasadnienia tego wyroku został złożony przez Skarżącego w dniu 28 sierpnia 2017r., a więc z przekroczeniem ustawowego terminu do jego złożenia. Jednocześnie, jak wskazano wyżej, prawomocnym postanowieniem tut. Sądu odmówiono Skarżącemu przywrócenia uchybionego terminu.
W związku z powyższym, Sąd, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.