Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 lipca 2012 r., sygn. akt III SA/Wa 2315/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Grażyna Nasierowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 26 lipca 2012 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi E. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług postanawia odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 12 czerwca 2012 r. po rozpatrzeniu na rozprawie w dniu 29 maja 2012 r..oddalił skargę Skarżącej – E. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...].

W dniu 19 lipca 2012 r. Minister Finansów wniósł o sporządzenie i doręczenie odpisu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 lipca 2012 r. w sprawie o sygnaturze akt III SA/Wa 2315/11 ze skargi E. sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...] wraz z uzasadnieniem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) – dalej: "p.p.s.a." w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku, a w wypadku wyroku wydanego na posiedzeniu niejawnym - od dnia doręczenia odpisu sentencji. Drugi z przypadków wskazanych w ww. przepisie nie miał miejsca w sprawie. Wyrok wydano po rozpatrzeniu sprawy na rozprawie, o terminie której Organ został w prawidłowy sposób zawiadomiony 26 marca 2012 r. W zawiadomieniu pouczono również o treści art. 141 § 2 p.p.s.a.

Skoro zatem w sprawie oddalono skargę wyrokiem z 12 czerwca 2012 r., ostatnim dniem do złożenia wniosku o sporządzenie wyroku był dzień 19 czerwca 2012 r. (wtorek), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a.

W związku z powyższym uznać należało, że wniosek Organu z 19 lipca 2012 r. o sporządzenie uzasadnienia wyroku wydanego 12 czerwca 2012 r. (omyłkowo wskazanego przez Organ jako wyrok z 12 lipca 2012 r.) został złożony z naruszeniem ww. ustawowego terminu. W konsekwencji, brak było podstaw do jego uwzględnienia i tym samym sporządzenia uzasadnienia wyroku.

Mając powyższe na uwadze oraz działając na podstawie art. 141 § 2 i 3 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 czerwca 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.