Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 16 września 2011 r., sygn. akt III SA/Wa 2461/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Aneta Lemiesz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 września 2011 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A.J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2004r. postanawia - odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z 17 czerwca 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. J. (dalej - "Skarżący") na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] lipca 2010 r. wydaną w przedmiocie podatku od towarów i usług.

Odpis nieprawomocnego orzeczenia wraz z uzasadnieniem został doręczony w dniu 25 lipca 2011 r. (zgodnie ze zwrotnym potwierdzeniu odbioru). Odbiór przesyłki pokwitował dorosły domownik – M. J..

Skarżący w dniu 26 sierpnia 2011 r. (zgodnie z datą stempla na kopercie), za pośrednictwem poczty, wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku, sporządzoną przez doradcę podatkowego J. S..

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

Zgodnie z przepisem art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej - "P.p.s.a."), od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Stosownie do art. 177 P.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Jak stanowi z kolei art. 178 P.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Sąd wskazuje, iż zaskarżony wyrok został doręczony 25 lipca 2011 r.

Z kolei, 30- dniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 24 sierpnia 2011 r. Skarga kasacyjna została wniesiona przez Skarżącego dopiero w dniu 26 sierpnia 2011 r.

Z tych względów należało uznać, że skarga kasacyjna została wniesiona po upływie terminu.

Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 178 powołanej ustawy, postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 czerwca 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.