Uzasadnienie
Wyrokiem z 17 czerwca 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. J. (dalej - "Skarżący") na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] lipca 2010 r. wydaną w przedmiocie podatku od towarów i usług.
Odpis nieprawomocnego orzeczenia wraz z uzasadnieniem został doręczony w dniu 25 lipca 2011 r. (zgodnie ze zwrotnym potwierdzeniu odbioru). Odbiór przesyłki pokwitował dorosły domownik – M. J..
Skarżący w dniu 26 sierpnia 2011 r. (zgodnie z datą stempla na kopercie), za pośrednictwem poczty, wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku, sporządzoną przez doradcę podatkowego J. S..
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.
Zgodnie z przepisem art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej - "P.p.s.a."), od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.
Stosownie do art. 177 P.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Jak stanowi z kolei art. 178 P.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Sąd wskazuje, iż zaskarżony wyrok został doręczony 25 lipca 2011 r.
Z kolei, 30- dniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 24 sierpnia 2011 r. Skarga kasacyjna została wniesiona przez Skarżącego dopiero w dniu 26 sierpnia 2011 r.
Z tych względów należało uznać, że skarga kasacyjna została wniesiona po upływie terminu.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 178 powołanej ustawy, postanowił jak w sentencji.