Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 września 2012 r., sygn. akt III SA/Wa 2708/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Alojzy Skrodzki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 września 2012 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Skarżącego o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 sierpnia 2012 r.
Sprawa
sprawy ze skargi G. H. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od spadków i darowizn postanawia odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku z 30 sierpnia 2012 r., sygn. akt III SA/Wa 2708/11

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 30 sierpnia 2012 r. oddalił skargę G. H. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2011 r. w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od spadków i darowizn.

Skarżący pismem z 6 września 2012 r. (nadanym na poczcie w dniu 7 września 2012 r.), zwrócił się do Sądu z wnioskiem o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia powyższego wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) – dalej: "P.p.s.a." w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku, a w wypadku wyroku wydanego na posiedzeniu niejawnym - od dnia doręczenia odpisu sentencji. Drugi z przypadków wskazanych w ww. przepisie nie miał miejsca w sprawie. Wyrok wydano na rozprawie, o terminie której Skarżący został w prawidłowy sposób zawiadomiony.

Skoro zatem w sprawie oddalono skargę wyrokiem z 30 sierpnia 2012 r., ostatnim dniem do złożenia wniosku o sporządzenie wyroku był dzień 6 września 2012 r. (czwartek), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a.

W związku z powyższym uznać należało, że wniosek Skarżącego nadany w placówce pocztowej w dniu 7 września 2012 r. został złożony z naruszeniem ww. ustawowego terminu. W konsekwencji, brak było podstaw do jego uwzględnienia i tym samym sporządzenia uzasadnienie wyroku.

Mając powyższe na uwadze oraz działając na podstawie art. 141 § 2 i 3 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji

Pod tą sygnaturą także: dokument z 30 sierpnia 2012 r., dokument z 17 stycznia 2012 r., dokument z 15 listopada 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.