Uzasadnienie
Syndyk masy upadłości S. sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej w W. (dalej jako "Skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] lipca 2012 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2010 r.
W dniu 12 marca 2013 r. doręczono pełnomocnikowi Skarżącego odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 20000 zł. Jednocześnie w treści wezwania pouczono, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje:
Skargę należało odrzucić.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) – dalej jako "P.p.s.a." skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 12 marca 2013 r. doręczono pełnomocnikowi Skarżącego odpis zarządzenia Przewodniczącej Wydziału o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 20000 zł (karta nr 120 akt sądowych). Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upływał zatem z dniem 19 marca 2013 r. Zgodnie natomiast z aktami sprawy Skarżący nie uiścił należnego w sprawie wpisu do dnia 3 kwietnia 2013 r. (karta nr 122 akt sądowych), tj. w zakreślonym przez Przewodniczącą Wydziału terminie.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 P.p.s.a. postanowił jak w sentencji.