Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 marca 2016 r., sygn. akt III SA/Wa 3200/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Góra - Błaszczykowska
Rozpoznanie
w dniu 9 marca 2016 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej P. sp. z o.o. z siedzibą w L.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 17 listopada 2015 r., sygn. akt III SA/Wa 3200/14
Sprawa
w sprawie ze skargi P. sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] sierpnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości odsetek za zwłokę w podatku dochodowym od osób prawnych za luty i miesiące od maja do grudnia 2006 r., 2007 r., styczeń i luty 2008 r.

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 17 listopada 2015 r., sygn. akt III SA/Wa 3200/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] sierpnia 2014 r. w przedmiocie określenia wysokości odsetek za zwłokę w podatku dochodowym od osób prawnych za luty i miesiące od maja do grudnia 2006 r., 2007 r., styczeń i luty 2008 r. Odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony Skarżącej w dniu 25 stycznia 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru K – nr 59 akt sądowych).

Pełnomocnik Skarżącej za pośrednictwem urzędu pocztowego [...] (pieczątka nadania na kopercie K – nr 75 akt sądowych) w dniu 25 lutego 2016 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę kasacyjną od powyższego wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje;

Zgodnie z przepisem art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 58 § 1 pkt 2-4, art. 161 § 1 oraz art. 220 § 3 p.p.s.a przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Stosownie do art. 177 p.p.s.a., Skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Jak stanowi z kolei art. 178 p.p.s.a, Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Sąd wskazuje, iż zaskarżony wyrok z uzasadnieniem został doręczony Skarżącej w dniu 25 stycznia 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru K – nr 59 akt sądowych). W związku z powyższym 30-dniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 24 lutego 2016 r. (środa). W tej sytuacji skarga kasacyjna złożona przez pełnomocnika Skarżącej w dniu 25 lutego 2016 r. (data stempla pocztowego na kopercie K – nr 75 akt sądowych), została złożona po terminie.

W konsekwencji wniesiona przez pełnomocnika Skarżącej po terminie skarga kasacyjna, w oparciu o art. 178 p.p.s.a., podlegała odrzuceniu.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 czerwca 2016 r., dokument z 17 listopada 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.