Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 5 kwietnia 2018 r., sygn. akt III SA/Wa 3234/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Sylwester Golec przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 5 kwietnia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej R.L.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 22 marca 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 3234/16
Sprawa
w sprawie ze skargi R.L. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] sierpnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 22 marca 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 3234/16 oddalił skargę wniesioną przez R.L. (zwanego dalej: "Skarżącym") na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] sierpnia 2016 r. w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, odpis wskazanego wyroku został doręczony wraz z uzasadnieniem pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 17 maja 2017 r. (akta sprawy - k. 51).

Następnie w piśmie z dnia 26 czerwca 2017 r., złożonym na biurze podawczym tut. Sądu w dniu 26 czerwca 2017 r., pełnomocnik Skarżącego wystąpił z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od powyższego wyroku. Do przedmiotowego wniosku załączono skargę kasacyjną z dnia 9 czerwca 2017 r. od powyższego wyroku.

Postanowieniem z dnia 25 lipca 2017 r. tut. Sąd odmówił stronie skarżącej przywrócenia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od powyższego wyroku.

Skarżący wniósł pismem z dnia 2 sierpnia 2017 r. zażalenie na powyższe postanowienie, które Naczelny Sąd Administracyjny oddalił postanowieniem z dnia 1 grudnia 2017 r., sygn. akt II FZ 639/17.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje

Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2017 r., poz. 1369 z późn. zm.) - zwanej dalej: "p.p.s.a.", wstępnej kontroli skargi kasacyjnej dokonuje wojewódzki sąd administracyjny. Kontrola ta wolą ustawodawcy ogranicza się do zbadania zachowania terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, jej dopuszczalności oraz dochowania wymogów formalnych.

Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Jak już wskazano powyżej, ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że odpis wyroku tut. Sądu z dnia 22 marca 2017 r. został doręczony wraz z uzasadnieniem pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 17 maja 2017 r. Natomiast skarga kasacyjna strony skarżącej od powyższego wyroku została złożona na biurze podawczym tut. Sądu w dniu 26 czerwca 2017 r., czyli po upływie 30-dniowego terminu określonego w przepisie art. 177 § 1 p.p.s.a., który upłynął z dniem 16 czerwca 2017 r. (piątek). Wniosek strony skarżącej o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej został prawomocnie oddalony.

W tym stanie rzeczy przedmiotowa skarga kasacyjna podlegała odrzuceniu na podstawie art. 178 p.p.s.a., jako wniesiona po upływie wyznaczonego terminu.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 lipca 2017 r., dokument z 22 marca 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.