Uzasadnienie
Postanowieniem z 12 stycznia 2015 r. sygn. akt III SA/Wa 3256/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił A. R. (dalej: "Skarżący") wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.
Jak wynika z akt postępowania, odpis postanowienia Skarżący otrzymał dnia 14 stycznia 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. akt sądowych nr 46).
W dniu 23 stycznia 2015 r. Skarżący za pośrednictwem placówki pocztowej, wniósł do Sądu zażalenie z dnia 22 stycznia 2015 r. na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 197 § 2 w związku z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2012, poz. 270) - dalej "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne a także zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało Skarżącemu w dniu 14 stycznia 2015 r. (k. akt sadowych nr 46). Termin do wniesienia zażalenia upłynął więc w dniu 21 stycznia 2015 r. (środa). Zażalenie wniesione zostało przez oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym w dniu 23 stycznia 2015 r., a więc po upływie zakreślonego terminu. Zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.