Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału III z dnia 19 maja 2018 r. pełnomocnik skarżącej został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 59.092 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone adresatowi w dniu 30 maja 2018 r. Należny wpis do dnia 18 czerwca 2018 r. nie został jednak uiszczony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) zwana dalej p.p.s.a., Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Zarządzenie z dnia 19 maja 2017 r. wzywające do uiszczenia wpisu od skargi zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 30 maja 2018 r., a więc termin do uiszczenia wpisu mijał z dniem 6 czerwca 2018 r.
W dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy (stan na dzień 18 czerwca 2018 r., k. 155 akt sądowych).
W terminie zakreślonym przez Sąd, nie został uiszczony wpis od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec, jak w sentencji postanowienia.