Uzasadnienie
Skarżąca – A. sp. z o.o. z siedzibą w W., złożyła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] października 2012r. w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 grudnia 2012r. Skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni - pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżąca pismem z 12 stycznia 2013r. wniosła o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie pełnomocnika.
Postanowieniem z dnia 26 lutego 2013r. Referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 22 marca 2013r. Skarżąca została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia z 3 stycznia 2013r. dotyczącego wezwania do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni - pod rygorem odrzucenia skargi (pismo z 25 marca 2013r. doręczone 27 marca 2013r.).
Z dokumentacji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącej opłat sądowych wynika, że do 8 maja 2013r. Skarżąca wpisu nie uiściła.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Przepis art. 230 § 1 i § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) - dalej "p.p.s.a." stanowi, że od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga. Jeśli zatem należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia.
Zgodnie zaś z art. 220 § 3 p.p.s.a., skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu, zawierające prawidłowe pouczenie o skutkach niezastosowania się do wezwania w wyznaczonym terminie, doręczono Skarżącej 27 marca 2013r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu rozpoczął zatem bieg 28 marca 2013r. i upłynął 3 kwietnia 2013r. (środa), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a.
Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, Skarżąca do 8 maja 2013r. wpisu nie uiściła.
W tym stanie rzeczy Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.