Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 maja 2013 r., sygn. akt III SA/Wa 3425/12

Metryka

Sąd
Dnia 28 maja 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Bożena Dziełak przewodnicząca
Rozpoznanie
w dniu 28 maja 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] października 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

Skarżąca – A. sp. z o.o. z siedzibą w W., złożyła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] października 2012r. w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania.

Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 grudnia 2012r. Skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni - pod rygorem odrzucenia skargi.

Skarżąca pismem z 12 stycznia 2013r. wniosła o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie pełnomocnika.

Postanowieniem z dnia 26 lutego 2013r. Referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.

Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 22 marca 2013r. Skarżąca została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia z 3 stycznia 2013r. dotyczącego wezwania do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni - pod rygorem odrzucenia skargi (pismo z 25 marca 2013r. doręczone 27 marca 2013r.).

Z dokumentacji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącej opłat sądowych wynika, że do 8 maja 2013r. Skarżąca wpisu nie uiściła.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Przepis art. 230 § 1 i § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) - dalej "p.p.s.a." stanowi, że od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga. Jeśli zatem należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia.

Zgodnie zaś z art. 220 § 3 p.p.s.a., skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu, zawierające prawidłowe pouczenie o skutkach niezastosowania się do wezwania w wyznaczonym terminie, doręczono Skarżącej 27 marca 2013r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu rozpoczął zatem bieg 28 marca 2013r. i upłynął 3 kwietnia 2013r. (środa), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a.

Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, Skarżąca do 8 maja 2013r. wpisu nie uiściła.

W tym stanie rzeczy Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 lutego 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.