Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 28 września 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargę R. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] września 2017 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za maj 2014 r.
Odpis orzeczenia wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 listopada 2018 r.
W dniu 20 grudnia 2018 r. pełnomocnik Skarżącej złożył za pośrednictwem urzędu pocztowego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. zważył, co następuje
W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302, dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesiona po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie (art. 178 p.p.s.a.).
W niniejszej sprawie odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 listopada 2018 r. o czym świadczy zwrotne potwierdzenie odbioru (karta 87 akt sądowych). W związku z powyższym termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 19 grudnia 2018 r (środa). W tej sytuacji skarga kasacyjna złożona przez pełnomocnika Skarżącej w dniu 20 grudnia 2018 r. została złożona po terminie.
W konsekwencji wniesiona przez pełnomocnika Skarżącej po terminie skarga kasacyjna, w oparciu o art. 178 p.p.s.a., podlegała odrzuceniu.