Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 15 marca 2018 r., sygn. akt III SA/Wa 3876/16

Metryka

Sąd
Dnia 15 marca 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Rozpoznanie
w dniu 15 marca 2018 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej Z.W. i B.W. na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 grudnia 2017 r. o sygn. akt III SA/Wa 3876/16
Sprawa
w sprawie ze skargi Z.W. i B.W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] listopada 2016 r. nr [...] w przedmiocie określenia w podatku dochodowym od osób fizycznych wysokości zobowiązania podatkowego oraz odmowy stwierdzenia nadpłaty za 2011 r. postanawia odrzucić skargę kasacyjną

, Przewodniczący Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska,

Uzasadnienie

Wyrokiem opisanym w komparycji niniejszego postanowienia, oddalono skargę B.W. i Z.W. ("Skarżący"). Odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżących w dniu 5 lutego 2018 r.

Pismem z dnia 7 marca 2018 r., wniesionym osobiście w dniu 8 marca 2018 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (stempel biura podawczego WSA) Skarżący, reprezentowani przez dor. pod. W.S., wnieśli skargę kasacyjną na powyższy wyrok WSA w Warszawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) – dalej "P.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W rozpoznawanej sprawie, jak wynika z wyżej opisanych okoliczności, przesyłkę zawierającą powyżej opisany wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 grudnia 2017 r. doręczono pełnomocnikowi Skarżących w dniu 5 lutego 2018 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia do Naczelnego Sądu Administracyjnego – za pośrednictwem WSA w Warszawie – skargi kasacyjnej na omawiany wyrok, stosownie do art. 177 § 1 w związku z art. 83 § 1 P.p.s.a., upływał zatem w dniu 7 marca 2018 r.

Natomiast pełnomocnik Skarżących wniósł osobiście skargę kasacyjną w dniu 8 marca 2018 r. do WSA w Warszawie. Skoro trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi kasacyjnej upływał z dniem 7 marca 2018 r., to oznacza to, że pełnomocnik Skarżących wniósł skargę kasacyjną z uchybieniem terminu.

W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 P.p.s.a., postanowił o odrzuceniu skargi kasacyjnej.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 grudnia 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.