Uzasadnienie
Wyrokiem opisanym w komparycji niniejszego postanowienia, oddalono skargę B.W. i Z.W. ("Skarżący"). Odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżących w dniu 5 lutego 2018 r.
Pismem z dnia 7 marca 2018 r., wniesionym osobiście w dniu 8 marca 2018 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (stempel biura podawczego WSA) Skarżący, reprezentowani przez dor. pod. W.S., wnieśli skargę kasacyjną na powyższy wyrok WSA w Warszawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) – dalej "P.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W rozpoznawanej sprawie, jak wynika z wyżej opisanych okoliczności, przesyłkę zawierającą powyżej opisany wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 grudnia 2017 r. doręczono pełnomocnikowi Skarżących w dniu 5 lutego 2018 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia do Naczelnego Sądu Administracyjnego – za pośrednictwem WSA w Warszawie – skargi kasacyjnej na omawiany wyrok, stosownie do art. 177 § 1 w związku z art. 83 § 1 P.p.s.a., upływał zatem w dniu 7 marca 2018 r.
Natomiast pełnomocnik Skarżących wniósł osobiście skargę kasacyjną w dniu 8 marca 2018 r. do WSA w Warszawie. Skoro trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi kasacyjnej upływał z dniem 7 marca 2018 r., to oznacza to, że pełnomocnik Skarżących wniósł skargę kasacyjną z uchybieniem terminu.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 P.p.s.a., postanowił o odrzuceniu skargi kasacyjnej.