Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 13 maja 2015 r., sygn. akt III SA/Wa 3877/14

Metryka

Sąd
Dnia 13 maja 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Rozpoznanie
w dniu 13 maja 2015 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia A. sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 lutego 2015 r. o sygn. akt III SA/Wa 3877/14
Sprawa
w sprawie ze skargi A. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2006 r. postanawia odrzucić zażalenie

, Przewodnicząca Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek,

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 10 lutego 2015 r. o sygn. akt III SA/Wa 3877/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej "WSA") odmówił wstrzymania wykonania, zaskarżonej przez Skarżącą – A. sp. z o.o. z siedzibą w W., decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] października 2014 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2006 r.

Pismem z dnia 25 lutego 2015 r. Skarżąca wniosła zażalenie na powyższe postanowienie WSA.

Na mocy zarządzenia Przewodniczącej Wydziału z dnia 12 marca 2015 r. Skarżącą wezwano do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, wpisu sądowego od zażalenia w wysokości 100 zł, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru pisma, zawierającego powyższe wezwanie, wynika, że zostało ono doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 marca 2015 r. (karta nr 73 akt sądowych).

Z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (karta nr 75 akt sądowych), sporządzonej według stanu na dzień 17 kwietnia 2015 r., wynika natomiast, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego od zażalenia do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) - dalej "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest zażalenie wzywa się wnoszącego, aby uiścił wpis, a niewykonanie tego wezwania w terminie siedmiu dni skutkuje odrzuceniem zażalenia na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.

Z akt sądowych sprawy wynika bezspornie, iż przesyłka, w której przesłano Skarżącej odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia została skutecznie doręczona pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 marca 2015 r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu rozpoczął bieg następnego dnia po doręczeniu wezwania, tj. w dniu 20 marca 2015 r. Termin ten upłynął z dniem 26 marca 2015 r. (czwartek) - zgodnie z zasadami obliczania terminów, przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Do dnia 26 marca 2015 r. Skarżąca powinna była uiścić wpis sądowy od zażalenia.

Skoro zatem z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 17 kwietnia 2015 r. nie odnotowano wpływu wpisu sądowego od zażalenia w niniejszej sprawie, to Skarżąca nie uiściła go w wyznaczonym terminie. Przedmiotowe zażalenie nie zostało więc opłacone i podlega odrzuceniu.

W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił o odrzuceniu zażalenia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 13 lipca 2017 r., dokument z 13 lipca 2017 r., dokument z 28 kwietnia 2017 r., dokument z 15 lipca 2015 r., dokument z 10 lutego 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.