Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 10 lutego 2015 r. o sygn. akt III SA/Wa 3877/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej "WSA") odmówił wstrzymania wykonania, zaskarżonej przez Skarżącą – A. sp. z o.o. z siedzibą w W., decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] października 2014 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2006 r.
Pismem z dnia 25 lutego 2015 r. Skarżąca wniosła zażalenie na powyższe postanowienie WSA.
Na mocy zarządzenia Przewodniczącej Wydziału z dnia 12 marca 2015 r. Skarżącą wezwano do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, wpisu sądowego od zażalenia w wysokości 100 zł, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru pisma, zawierającego powyższe wezwanie, wynika, że zostało ono doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 marca 2015 r. (karta nr 73 akt sądowych).
Z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (karta nr 75 akt sądowych), sporządzonej według stanu na dzień 17 kwietnia 2015 r., wynika natomiast, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego od zażalenia do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) - dalej "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest zażalenie wzywa się wnoszącego, aby uiścił wpis, a niewykonanie tego wezwania w terminie siedmiu dni skutkuje odrzuceniem zażalenia na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.
Z akt sądowych sprawy wynika bezspornie, iż przesyłka, w której przesłano Skarżącej odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia została skutecznie doręczona pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 19 marca 2015 r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu rozpoczął bieg następnego dnia po doręczeniu wezwania, tj. w dniu 20 marca 2015 r. Termin ten upłynął z dniem 26 marca 2015 r. (czwartek) - zgodnie z zasadami obliczania terminów, przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Do dnia 26 marca 2015 r. Skarżąca powinna była uiścić wpis sądowy od zażalenia.
Skoro zatem z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 17 kwietnia 2015 r. nie odnotowano wpływu wpisu sądowego od zażalenia w niniejszej sprawie, to Skarżąca nie uiściła go w wyznaczonym terminie. Przedmiotowe zażalenie nie zostało więc opłacone i podlega odrzuceniu.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił o odrzuceniu zażalenia.