Uzasadnienie
Skarżący – W.C. wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] listopada 2014 r. w przedmiocie określenia po wznowieniu wysokości zobowiązania podatkowego w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych. Wraz ze skargą Skarżący złożył na formularzu PPF wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia pełnomocnika.
Referendarz Sądowy postanowieniem z dnia 17 czerwca 2015 r. odmówił przyznania Skarżącemu prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału z 28 sierpnia 2015 r. wezwano Skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis powyższego wezwania doręczono Skarżącemu w dniu 1 września 2015 r.
Jak wynika z dokumentacji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącej opłat sądowych do dnia 18 września 2015r. Skarżący, mimo pouczenia, nie uiścił należnego wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
W myśl art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga.
Jeśli należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia. W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
Należy zauważyć, że w rozpoznawanej sprawie w odpisie zarządzenia skierowanego do strony Skarżącej w sposób prawidłowy zostało zawarte wezwanie do uiszczenia należnego wpisu.
Powyższe wezwanie zostało doręczone Skarżącemu na adres do doręczeń w dniu 1 września 2015 r. W związku z powyższym termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął w dniu 8 września 2015r. W zakreślonym terminie wpis nie został uiszczony.
W tej sytuacji Sąd był zatem zobligowany, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzec, jak w sentencji.