Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 kwietnia 2013 r., sygn. akt III SA/Wa 428/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Marek Krawczak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 2 kwietnia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi B. sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2012 r., Nr [...] w przedmiocie umorzenia jako bezprzedmiotowego postępowania o zwrot wpłat przekazanych na poczet egzekwowanej należności w ramach prowadzonej egzekucji

Sentencja

postanawia:

  1. - odrzucić skargę -

Uzasadnienie

Skarżąca – B. sp. z o.o z siedzibą w W. złożyła skargę na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2012 r., w przedmiocie umorzenia jako bezprzedmiotowego postępowania o zwrot wpłat przekazanych na poczet egzekwowanej należności w ramach prowadzonej egzekucji.

Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 lutego 2013 r. Skarżąca została wezwała do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie doręczone zostało Skarżącej w dniu 7 marca 2013r.

Do dnia 18 marca 2013 r. Skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi, o czym świadczy znajdująca się w aktach sprawy notatka służbowa Oddziału Finansowo Budżetowego (k. 22 akt sądowych).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Przepis art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012r., poz. 270 z późn. zm.) - dalej "p.p.s.a.", stanowi, że od pism wszczynających postępowanie przed sądami administracyjnymi w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism takich należy skarga. Jeśli zatem należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia.

Zgodnie zaś z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi zawierające prawidłowe pouczenie o skutkach niezastosowania się do wezwania w wyznaczonym terminie, doręczono Skarżącej 7 marca 2013 r. (k. 18 akt sądowych). Siedmiodniowy termin na uiszczenie wpisu rozpoczął zatem bieg następnego dnia i upłynął 14 marca 2013 r. (czwartek), zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a.

Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, do 18 marca 2013r. Skarżąca wpisu nie uiściła.

W tym stanie rzeczy Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 21 maja 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.