Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 maja 2018 r., sygn. akt III SA/Wa 56/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Matylda Arnold-Rogiewicz przewodnicząca
Rozpoznanie
w dniu 17 maja 2018 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej H. Sp. z o.o. z siedzibą w W.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 grudnia 2017 r., sygn. akt III SA/Wa 56/17
Sprawa
w sprawie ze skargi H. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] listopada 2016 r. nr [...] w przedmiocie skargi na czynności egzekucyjne postanawia odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 12 grudnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę H. Sp. z o.o. ("Skarżąca") na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] listopada 2016 r. w przedmiocie skargi na czynności egzekucyjne

W dniu 19 lutego 2018 r., Skarżąca reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika wniosła skargę kasacyjną od ww. wyroku. Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 lutego 2018 r. Skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł w terminie siedmiu dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Przedmiotowe wezwanie zostało doręczone Skarżącej w dniu 16 marca 2018 r.

Z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo – Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, sporządzonej według stanu na dzień 15 maja 2018 r. wynika, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty wpisu od skargi kasacyjnej do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z treścią art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej zwanej "p.p.s.a."), od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie, z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 58 § 1 pkt 2-4, art. 161 § 1 oraz art. 220 § 3, przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 p.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Do pism o jakich mowa wyżej zalicza się również skarga kasacyjna. Natomiast skutki nieuiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej reguluje art. 220 § 3 p.p.s.a. stanowiąc, że w przypadku braku wpisu skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

W rozpoznawanej sprawie Skarżąca, reprezentowana przez pełnomocnika, nie wykonała wezwania Sądu i nie uzupełniła w wyznaczonym terminie braków fiskalnych skargi kasacyjnej, tym samym uniemożliwiając nadanie jej dalszego biegu.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 16 marca 2018 r., zatem siedmiodniowy termin do dokonania czynności upłynął bezskutecznie 23 marca 2018 r., gdyż w tym terminie Skarżąca nie wykonała zarządzenia z 26 lutego 2018 r.

Mając na względzie powyższe Sąd na podstawie art 178 i art. 220 § 3 p.p.s.a postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 grudnia 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.