Uzasadnienie
Wyrokiem z 20 września 2010 r. sygn. akt III SA/Wa 560/10 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. z siedzibą w Hiszpanii (dalej: "Skarżąca" lub "Spółka") na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2009 r. Nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o zwrot podatku od towarów i usług.
Odpis nieprawomocnego wyroku wraz z uzasadnieniem doręczono w dniu 25 października 2010 r. pełnomocnikowi Spółki (karta 64 akt sądowych).
W dniu 25 listopada 2010 r., jak wynika ze znajdującego się na kopercie (karta 68) datownika urzędu pocztowego, Spółka działając przez pełnomocnika wniosła skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
Zgodnie z treścią art. 178 powołanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Skoro Spółka wniosła skargę kasacyjną z przekroczeniem terminu do jej wniesienia (ostatni dzień terminu upłynął 24 listopada 2010 r.), to skargę taką należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie powołanego art. 178 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił, jak w sentencji.