Uzasadnienie
H. G. (dalej: "Skarżąca") złożyła skargę na decyzję Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] grudnia 2017 r. w przedmiocie orzeczenia o solidarnej odpowiedzialności członka zarządu wraz ze spółką za zaległości spółki z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za poszczególne okresy rozliczeniowe 2012 r. i 2013 r.
Ze znajdującego się w aktach administracyjnych zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że ww. decyzja została doręczona Skarżącej w dniu 15 stycznia 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k. 197 akt administracyjnych).
W dniu 15 lutego 2018 r. (data stempla pocztowego, k. 3 akt sądowych) Skarżąca wniosła skargę na ww. decyzję.
W odpowiedzi na skargę organ wniósł o odrzucenie skargi z uwagi na uchybienie ustawowemu terminowi do jej wniesienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Stosownie zaś do przepisu art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Z akt sprawy wynika, że zaskarżoną decyzję doręczono Skarżącej w dniu 15 stycznia 2018 r., zatem termin do wniesienia skargi upływał z dniem 14 lutego 2018 r. (środa). Natomiast skargę nadano dopiero w dniu 15 lutego 2018 r., a więc już po upływie trzydziestodniowego terminu przewidzianego w art. 53 § 1 p.p.s.a.
Z powyższych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., skarga podlega odrzuceniu.