Uzasadnienie
Skarżący P. M. wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2016 r. Nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2010 r. oraz wysokości straty z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2010 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ("WSA"), wyrokiem z 8 lutego 2018 r. III SA/Wa 887/17 oddalił skargę. Wyrok, wraz z uzasadnieniem, został doręczony pełnomocnikowi Skarżącego 14 marca 2018 r (zpo, k. 58 akt sądowych).
Skarżący, pismem z 16 kwietnia 2018 r., na podstawie art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz 1369, dalej jako "u.p.p.s.a."), wniósł skargę kasacyjną.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skargę kasacyjną należało odrzucić.
Stosownie do art. 177 § 1 u.p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Skoro, jak wynika z pokwitowania na zwrotnym potwierdzeniu odbioru (zpo, k58 akt sądowych), pełnomocnik Skarżącego odebrał wyrok z 8 lutego 2018 r. III SA/Wa 887/17 wraz z uzasadnieniem w dniu 14 marca 2018 r., natomiast skargę kasacyjną złożył 16 kwietnia 2018 r. (por pieczęć pocztowa, k 72 akt sądowych), to należało uznać, ze uchybił trzydziestodniowemu terminowi na złożenie skargi kasacyjnej. Termin ten bowiem bezskutecznie upłynął 13 kwietnia 2018 r. (piątek).
Sąd, w tym stanie rzeczy, odrzucił skargę kasacyjną, na podstawie art. 178 w zw. z art. 177 § 1 u.p.p.s.a.