Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiuz 23 czerwca 2023 r., sygn. akt III SA/Wr 1072/21

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Skład
Przewodniczący: Asesor WSA Anna Kuczyńska - Szczytkowska
Rozpoznanie
w dniu 23 czerwca 2023 r. na posiedzeniu niejawnym, skargi kasacyjnej E.B.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 8 lutego 2023 r., (sygn. akt III SA/Wr 1072/21) oddalającego skargę E.B. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu z dnia 13 października 2021 r. nr 9001-2021-001271 w przedmiocie przyznania płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (ONW) za rok 2019

Sentencja

postanawia:

  1. I. odrzucić skargę kasacyjną; II. zwrócić na rzecz skarżącej kwotę 100 złotych (słownie: sto złotych) uiszczoną tytułem wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 8 lutego 2023 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę E. B. (dalej: skarżąca) na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu z dnia 13 października 2021 r. nr 9001-2021-001271 w przedmiocie przyznania płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (ONW) za rok 2019.

Pismem z dnia 14 kwietnia 2023 r. skarżąca reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika wniosła skargę kasacyjną od powyższego wyroku.

W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z 24 kwietnia 2023 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej przez nadesłanie wniosku o rozpoznanie skargi kasacyjnej na rozprawie albo oświadczenie o zrzeczeniu się rozprawy wraz z jego odpisem – w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie to – wysłane na adres kancelarii pełnomocnika, zostało doręczone upoważnionemu pracownikowi w dniu 28 kwietnia 2023 r. Siedmiodniowy termin do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie w dniu 5 maja 2023 r. (piątek)

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

W myśl art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 259 ze zm., dalej: p.p.s.a.), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Ponadto stosownie do art. 176 § 1 p.p.s.a. skarga kasacyjna powinna zawierać: 1) oznaczenie zaskarżonego orzeczenia ze wskazaniem czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części;

  1. 2) przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie;
  2. 3) wniosek o uchylenie lub zmianę orzeczenia z oznaczeniem zakresu żądanego uchylenia lub zmiany. Równocześnie skarga kasacyjna powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma strony oraz zawierać wniosek o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenie o zrzeczeniu się rozprawy (art. 176 § 2 p.p.s.a.). Jeżeli nie spełnia ona wymagań przewidzianych w art. 176 p.p.s.a., innych niż przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie, przewodniczący wzywa stronę do usunięcia braków w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi (art. 177a p.p.s.a.).

W sprawie korespondencja zawierająca wezwanie do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej została wysłana na adres kancelarii pełnomocnika i doręczona upoważnionemu pracownikowi w dniu 28 kwietnia 2023 r. Siedmiodniowy termin do uzupełnienia braku formalnego skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie w dniu 5 maja 2023 r. (piątek).

Mając powyższe na względzie Sąd, na podstawie art. 178 p.p.s.a., postanowił jak w pkt I sentencji. O zwrocie wpisu sądowego od skargi kasacyjnej (pkt II sentencji) Sąd postanowił na postawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 8 lutego 2023 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.