Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 26 stycznia 2023 r. sygn. akt III SAB/Gd 187/22 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę A. C. na bezczynność Dyrektora Teatru Wybrzeże w Gdańsku w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej
Od powyższego wyroku A. C., reprezentowana przez pełnomocnika, wniosła skargę kasacyjną.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 27 kwietnia 2023 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł, zakreślając termin 7 dni na wykonanie zarządzenia oraz wskazując rygor odrzucenia skargi kasacyjnej.
Powyższe wezwanie doręczono pełnomocnikowi skarżącej w dniu 18 maja 2023 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu minął w dniu 25 maja 2023 r. W zakreślonym terminie należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r., poz. 259 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając na uwadze, że należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony mimo wezwania, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd odrzucił skargę.