Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 27 czerwca 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę G. K. (dalej: "skarżący") na bezczynność Wójta Gminy Rzeczenica.
Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 5 sierpnia 2024 r. (potwierdzenie odbioru, k. 107 akt).
Pełnomocnik skarżącego w dniu 27 sierpnia 2024 r. sporządził skargę kasacyjną od powołanego wyroku, którą wniósł za pośrednictwem placówki pocztowej w dniu 9 września 2024 r. (data stempla pocztowego, k. 113 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935, dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.
Jak już wskazano powyżej odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącego w dniu 5 sierpnia 2024 r. r., zatem trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 4 września 2024 r. Pełnomocnik wniósł skargę w dniu 9 września 2024 r., po upływie terminu do podjęcia tej czynności procesowej.
Z tego względu Sąd, na podstawie art. 178 p.p.s.a., odrzucił skargę kasacyjną.