Uzasadnienie
W dołączonym do skargi kasacyjnej piśmie z 22 kwietnia 2009 r. Skarżąca – M. sp. z o.o. z siedzibą w S., zwróciła się o zwolnienie od kosztów sądowych, w związku z czym pismem z 30 kwietnia 2009 r. wezwano ją do nadesłania wypełnionego formularza PPPr w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.
Wezwanie to doręczono Skarżącej w dniu 25 maja 2009 r. Zakreślony w wezwaniu siedmiodniowy termin upływał więc w dniu 1 czerwca 2009 r. (poniedziałek).
Pomimo prawidłowo doręczonego wezwania Skarżąca nie przesłała formularza wniosku o przyznanie prawa pomocy. Pismem z 27 maja 2009 r. poinformowała jedynie, że dokonała wpłaty należnego od skargi kasacyjnej wpisu w kwocie 100 zł.
Wobec powyższego wniosek Skarżącej należało pozostawić bez rozpoznania na podstawie art. 257 oraz art. 254 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), zgodnie z którym wniosek o przyznanie prawa pomocy, który nie został złożony na urzędowym formularzu lub którego braków strona nie uzupełniła w zakreślonym terminie, pozostawia się bez rozpoznania.