Uzasadnienie
W dniu 21 września 2012 r. M.S. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 23 stycznia 2013 r. wezwano Skarżącą do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, wpisu sądowego w kwocie 500 zł pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe Zarządzenie doręczono Skarżącej 29 stycznia 2013 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru k. 104 akt sądowych).). Termin do uiszczenia wpisu od skargi upływał zatem z końcem dnia 05 lutego 2013 r.
Jak wynika z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Sądu M. S. do dnia 11 lutego 2013 r. nie uiściła wpisu (k. 105 akt sądowych).
W myśl art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ((Dz.U.2012.270 j.t. zwanej dalej jako "ppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Z uwagi na to, że Skarżąca nie uiściła należnego wpisu sądowego w zakreślonym terminie, złożona przezeń skarga podlegała odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 ppsa orzekł jak w sentencji.
MZ