Uzasadnienie
N. W. i W. P. reprezentowani przez profesjonalnego pełnomocnika wnieśli skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego wskazaną w rubrum w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV, pismem z dnia 26 kwietnia 2019 r. wezwano pełnomocnika skarżących do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie po [...] zł od każdego ze skarżących, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Pismem z dnia 08 maja 2019 r. nadesłano potwierdzenie uiszczenia wpisu w kwocie [...]zł z rachunku M. B.- Z..
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 28 maja 2019 r. wezwano pełnomocnika Skarżących do wyjaśnienia, w imieniu którego ze skarżących został uiszczony wpis w terminie 7 dni, pod rygorem uznania, ze wpis został uiszczony w imieniu N. W.. Wezwanie to doręczono 03 czerwca 2019 r. Termin do wykonania zarządzenia upływał zatem z końcem dnia 10 czerwca 2019 r.
Jak wynika z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Sądu, w sprawie o sygn. akt IV SA/Po [...] nie został uiszczony pozostały wpis w wysokości [...] zł.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm.; dalej w skrócie: "p.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami, o których mowa w tym przepisie, są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania. (art. 230 § 2 p.p.s.a.).
Zgodnie z art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W przypadku nieuiszczenia opłaty sądowej przy wniesieniu pisma do sądu, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania. Natomiast skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.