Uzasadnienie
R. P. wniósł skargę na decyzję Wojewody W. z dnia [...] lutego 2010r. nr [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę.
W związku z tym Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania o uiszczenie wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi. Po otrzymaniu powyższego wezwania skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia pełnomocnika.
Postanowieniem z dnia 16 lipca 2010r. sygnatura IV SA/Po 392/10 odmówiono R. P. prawa pomocy. Postanowienie to nie zostało zaskarżone. W związku z tym Sąd ponownie wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania o uiszczenie wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to doręczono skarżącemu w dniu 30 sierpnia 2010r., a więc termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął z dniem 6 września 2010r.
Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego tutejszego Sądu wynika, że do dnia 17 września 2010r. wpis sądowy od skarżącego nie wpłynął.
Zgodnie z art.220 §1 i §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153 poz.1270 ze zm. – dalej p.p.s.a.) Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której, pomimo wezwania, nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie art. 220 §3 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.