Uzasadnienie
M. W. wniósł skargi na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] marca 2010 r. nr [...], nr [...] i nr [...] w przedmiocie zasiłku celowego.
Skargi te w tutejszym Sądzie zostały zarejestrowane pod sygnaturami IV SA/Po 402/10, IV SA/Po 403/10 i IV SA/Po 404/10.
Postanowieniem z dnia 25 maja 2010 r. sygn. IV SA/Po 402/10 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, na podstawie art. 111 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153 poz. 1270 że zm. dalej p.p.s.a.), zarządził połączenie spraw IV SA/Po 402/10, IV SA/Po 403/10 i IV SA/Po 404/10 w celu ich łącznego rozpoznania i rozstrzygnięcia pod sygnaturą IV SA/Po 402/10.
Skarżący wniósł zażalenie na to postanowienie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, po rozpoznaniu zażalenia, postanowieniem z dnia 13 lipca 2010 r. sygn. IV SA/Po 402/10, odrzucił skargę stwierdzając, że zgodnie z treścią art. 194 § 1 p.p.s.a. zażalenie nie przysługuje.
Odpis postanowienia z dnia 13 lipca 2010 r. został Skarżącemu doręczony w dniu 16 lipca 2010 r.
W dniu 28 lipca 2010 r. Skarżący nadał w Urzędzie Pocztowym pismo z dnia 28 lipca 2010 r. zawierające, między innymi, zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 13 lipca 2010 r. sygn. IV SA/Po 402/10.
Zgodnie z art. 194 § 1 pkt 8 p.p.s.a Skarżącemu przysługuje zażalenie na odrzucenie zażalenia. § 2 tego przepisu stanowi, że zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia.
Zaskarżone postanowienie z dnia 13 lipca 2010 r., jak wyżej wskazano, zostało skarżącemu doręczone w dniu 16 lipca 2010 r. Zatem termin wniesienia zażalenia upływał z dniem 23 lipca 2010 r. Natomiast pismo Skarżącego zawierające zażalenie na postanowienie z dnia 13 lipca 2010 r. zostało nadane w Urzędzie Pocztowym w dniu 28 lipca 2010 r., a więc z uchybieniem terminu do wniesienia zażalenia.
Mając na uwadze powyższe Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.