Uzasadnienie
Pismem z dnia 19 marca 2014 r. (data stempla pocztowego na kopercie, k. 13 akt sądowych) M. U. wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, opisaną w rubrum nin. postanowienia.
W odpowiedzi na skargę organ administracji wniósł o jej oddalenie, zaznaczając przy tym, że skarga została wniesiona po terminie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.; dalej w skrócie: "p.p.s.a.") skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie skarżącej rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
Jak wynika z akt administracyjnych, w niniejszej sprawie zaskarżoną decyzję doręczono na adres Skarżącej w dniu 07 lutego 2014 r. (k. 26 akt II inst.), przy czym decyzja zawierała prawidłowe pouczenie co do sposobu i terminu wniesienia skargi. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął zatem z dniem 10 marca 2014 r. (art. 83 § 2 w związku z art. 83 § 1 p.p.s.a.). Skarga została oddana w placówce pocztowej w dniu 19 marca 2014 r. (data stempla pocztowego; k. 13 akt sądowych), a więc po terminie. Jednocześnie skarga nie zawierała wniosku o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 oraz § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.
MZ