Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 10 grudnia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę B. S. na decyzję Wojewody W. z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości.
Skargę kasacyjną od powyższego wyroku wniósł B. S..
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
W myśl przepisu art. 176 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270: z późn. zm. – zwanej dalej Ppsa), skarga kasacyjna powinna czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia ze wskazaniem czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części, przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie, wniosek o uchylenie lub zmianę orzeczenia z oznaczeniem zakresu żądanego uchylenia lub zmiany.
Z kolei zgodnie z art. 47 § 1 Ppsa do pisma należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom.
Wobec powyższego Sąd wezwał pełnomocnika skarżącego (pismem z dnia 16 lutego 2010 r.) do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej poprzez złożenie dwóch odpisów skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Jak wynika za akt sprawy strona, pomimo odebrania w dniu 19 lutego 2010 r., nie uzupełniła braków formalnych skargi kasacyjnej w wyznaczonym terminie, który w stosunku do niej upłynął z dniem 26 lutego 2010 r.
W tym stanie rzeczy Sąd stosownie do art. 178 Ppsa orzekł jak w sentencji.
W oparciu o art. 232 § 1 pkt 1 lit. a Ppsa orzeczono o zwrocie wpisu.
/-/B. Popowska mb