Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 12 lutego 2016 r., sygn. akt IV SA/Po 803/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
sędzia NSA Jerzy Stankowski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 12 lutego 2016 r. na posiedzeniu niejawnym skargi A.P., W.W., Stowarzyszenia A oraz Fundacji B na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy postanawia odrzucić skargę w stosunku do Fundacji B.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 15 września 2015 r. Stowarzyszenie A, Fundacja B, A.P. oraz W.W. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. Fundacja B została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł stosownie do § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193).

Zarządzeniem Referendarza Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 12 stycznia 2016 r. złożony przez Fundację B wniosek o przyznanie prawa pomocy został pozostawiony bez rozpoznania.

Zarządzeniem z dnia 22 stycznia 2016 r. Fundacja B została wezwana do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Wezwanie w tym zakresie zostało odebrane w dniu 26 stycznia 2016 r. co oznacza, że ostatnim dniem do uiszczenia wpisu od skargi był dzień 2 lutego 2016 r. W przewidzianym terminie wpis od skargi w imieniu Fundacji B nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r. poz. 270 zwanej dalej jako "P.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W niniejszej sprawie wpis od skargi został uiszczony jedynie przez A.P. i W.W. oraz przez Stowarzyszenie A. Z uwagi na to, że Fundacja B nie uiściła wpisu sądowego w zakreślonym terminie, skarga w stosunku do tej Fundacji podlega odrzuceniu.

Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. odrzucił skargę w stosunku Fundacji B.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 maja 2016 r., dokument z 22 marca 2016 r., dokument z 22 stycznia 2016 r., dokument z 12 stycznia 2016 r., dokument z 15 grudnia 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.