Uzasadnienie
Pismem z dnia 15 września 2015 r. Stowarzyszenie A, Fundacja B, A.P. oraz W.W. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. Fundacja B została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł stosownie do § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193).
Zarządzeniem Referendarza Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 12 stycznia 2016 r. złożony przez Fundację B wniosek o przyznanie prawa pomocy został pozostawiony bez rozpoznania.
Zarządzeniem z dnia 22 stycznia 2016 r. Fundacja B została wezwana do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie w tym zakresie zostało odebrane w dniu 26 stycznia 2016 r. co oznacza, że ostatnim dniem do uiszczenia wpisu od skargi był dzień 2 lutego 2016 r. W przewidzianym terminie wpis od skargi w imieniu Fundacji B nie został uiszczony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r. poz. 270 zwanej dalej jako "P.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W niniejszej sprawie wpis od skargi został uiszczony jedynie przez A.P. i W.W. oraz przez Stowarzyszenie A. Z uwagi na to, że Fundacja B nie uiściła wpisu sądowego w zakreślonym terminie, skarga w stosunku do tej Fundacji podlega odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. odrzucił skargę w stosunku Fundacji B.