Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 22 marca 2016 r., sygn. akt IV SA/Po 808/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
sędzia NSA Jerzy Stankowski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 22 marca 2016 r. na posiedzeniu niejawnym skargi A.P., W.W. Wojcieszek, Stowarzyszenia A oraz Fundacji B na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy postanawia odrzucić skargę A.P., W.W. oraz Fundacji B

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] września 2015 r. Stowarzyszenie A, Fundacja B, A.P. oraz W.W. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] sierpnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. A.P. i W.W. zostali wezwani solidarnie do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł stosownie do § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193). Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. Stowarzyszenie A, a także Fundacja B zostały wezwane do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł.

Zarządzeniami Referendarza Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 15 grudnia 2015 r. złożone przez A.P. i W.W. wnioski o przyznanie prawa pomocy zostały pozostawione bez rozpoznania. Ponadto postanowieniem z dnia 15 grudnia 2015 r. Referendarz Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu odmówił przyznania prawa pomocy Stowarzyszeniu A, a postanowieniem z dnia 12 stycznia 2016 r. Fundacji B. Postanowieniem z dnia 22 stycznia 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu po rozpatrzeniu sprzeciwu złożonego przez Stowarzyszenie A utrzymał w mocy postanowienie z dnia 15 grudnia 2015 r.

Zarządzeniem z dnia 22 stycznia 2016 r. Fundacja B została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Natomiast zarządzeniem z dnia 12 lutego 2016 r. A.P. i W.W. zostali wezwani do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 października 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.

Wezwanie w tym zakresie zostało doręczone Fundacji B w dniu 26 stycznia 2016 r. co oznacza, że ostatnim dniem do uiszczenia wpisu był dzień 2 lutego 2016 r. Z kolei wezwanie adresowane do A.P. oraz W.W. zostało im doręczone w dniu 16 lutego 2016 r. co oznacza, że ostatnim dniem do uiszczenia wpisu przez ww. Skarżących był dzień 23 lutego 2016 r. A.P., W.W. oraz Fundacja B nie uiścili wpisu w wyznaczonym terminie. Wpis w niniejszej sprawie uiszczony został jedynie przez Stowarzyszenie A. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r. poz. 270 zwanej dalej jako "P.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Z uwagi na to, że A.P., W.W. oraz Fundacja B nie uiścili wpisu sądowego w zakreślonym terminie, skarga w stosunku do wskazanych powyżej Skarżących podlega odrzuceniu.

Jednocześnie Sąd wyjaśnia, że wpłata dokonana przez A.P. zgodnie z tytułem przelewu potraktowana została jako wpis od skargi Stowarzyszenia A. Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a. odrzucił skargę w stosunku do A.P., W.W. oraz Fundacji B.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 kwietnia 2016 r., dokument z 22 stycznia 2016 r., dokument z 12 stycznia 2016 r., dokument z 15 grudnia 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.