Uzasadnienie
Pismem z dnia [...] września 2009 r. I. M. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] sierpnia 2009 r., nr [...] w przedmiocie opłaty adiacenckiej składając jednocześnie wniosek o przyznanie prawa pomocy.
Postanowieniem referendarza sądowego z dnia 1 grudnia 2009 r. odmówiono skarżącej przyznania prawa pomocy.
Postanowieniem z dnia 12 stycznia 2010 r., po rozpoznaniu sprzeciwu, Sąd odmówił przyznania skarżącej prawa pomocy.
W myśl przepisu art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270: z późn. zm.), Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
W związku z powyższym na podstawie art. 220 § 1 i 3 cyt. ustawy skarżąca zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 18 lutego 2010 r. została wezwana do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, wpisu w kwocie 100 zł pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie Przewodniczącej Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego doręczono skarżącej 22 lutego 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 58). Na podstawie akt sprawy ustalono, że skarżąca nie uiściła wpisu należnego od skargi w ustawowym, siedmiodniowym terminie, który w stosunku do niej upłynął z dniem 1 marca 2010 r..
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę odrzucił.
/-/ B. Popowska jh