Uzasadnienie
J. K., reprezentowany przez pełnomocnika W. K. wniósł za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2009 r., nr [...] w przedmiocie uchylenia czynności materialno - technicznej zameldowania.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 lipca 2009 r. pełnomocnik skarżącego został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 100 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe zarządzenie - jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru (karta nr 14 akt sądowych) - zostało doręczone adresatowi w dniu 17 lipca 2009 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 24 lipca 2009 r., zaś wpis został uiszczony w dniu 27 lipca 2009 r., a zatem z przekroczeniem terminu do dokonania tej czynności.
Mając powyższe na uwadze, stwierdzić należy, że wobec nieuiszczenia wpisu w wymaganym terminie, skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). O zwrocie wpisu orzeczono stosownie do treści art. 232 § 1 pkt 1 lit. a cytowanej ustawy.