Uzasadnienie
D. M. wywiódł do Sądu skargę na decyzję Wojewody [...] z [...] marca 2014 r. w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego z lokalu nr [...] przy ul. [...] w W. Zarządzeniem z 14 maja 2014 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 (sto) złotych, stosownie do treści § 2 ust. 3 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm.).
W odpowiedzi na powyższe wezwanie skarżący złożył wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z 21 sierpnia 2014 r. referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy skarżącemu w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Zarządzeniem z 12 września 2014 r. wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z 14 maja 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Powyższe wezwanie zostało uznane za doręczone w dniu 28 października 2014 r, w trybie art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej "p.p.s.a.".
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z treścią art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W przypadku nie uiszczenia wpisu od skargi przewodniczący wzywa skarżącego do jego uiszczenia w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu, skarga podlega odrzuceniu przez sąd.
Mając na uwadze powyższe Sąd stwierdził, że skarżący został prawomocnym zarządzeniem z 14 maja 2014 r. wezwany do uiszczenia w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania - wpisu od skargi i pouczony o rygorze odrzucenia skargi. Wezwanie zostało mu doręczone w dniu 28 października 2014 r. Termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął bezskutecznie w dniu 4 listopada 2014 r. Z informacji uzyskanych z Oddziału Finansowo-Budżetowego tutejszego Sądu wynika, że do dnia 17 listopada 2014 r. nie uiszczono należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.