Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 24 lipca 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę A. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) dalej w skrócie: P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
Jak wynika z akt sądowych odpis postanowienia z 24 lipca 2012 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącej w dniu 3 sierpnia 2012 r. Termin zatem do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 3 września 2012 r. (art. 83 § 2 P.p.s.a.).
Tymczasem skarżąca - reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika - wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę kasacyjną w dniu 5 września 2012 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym - art. 83 § 3 P.p.s.a.), a zatem po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego względu skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 oraz art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.